Untitled Document

Druk offsetowy

Firma Offseton dysponuje własnym parkiem maszynowym do druku offsetowego z najnowszej generacji systemem, bezalkocholowego nawilżania. Jest to system ekologiczny. Pozwala na druk z wysoką jakością na szerokiej gamie podłoży. Posiadamy maszyny firmy ADAST Dominant serii 506, Bourg- linia zbierająco zszywająca, precyzyjną gilotynę Ideal oraz inne maszyny introligatorskie.

Druk cyfrowy

Teraz także w naszej ofercie - szybki druk cyfrowy. Z początkiem czerwca uruchomiliśmy w naszej drukarni maszynę do profesjonalnego druku cyfrowego firmy OCE. Zapewni nam ona jeszcze lepszą i szybszą obsługę zleceń o niskich nakładach (1-500 egz.), skracając jednocześnie do minimum czas ich realizacji. Zapraszamy do skorzystania z tej oferty i dodania koloru do ofert które kierują Państwo do swoich klientów. Oferta dobrze przygotowana graficznie, z zastosowaniem koloru ma do 70% większą moc wpływania na decyzję klienta.
Jest to wygodne rozwiązanie dla tych z Państwa, którzy doświadczyli już bolączki obsługi małej drukarki kolorowej w firmie. Jednorazowy koszt wymiany tonerów niejednokrotnie przewyższa koszt drukarki i potrafi sięgnąć kwoty 2.000 zł. A kiedy pilnie potrzebujemy wydrukować większą partię druku zawsze spotka nas jakaś niemiła niespodzianka.

Zapraszamy do stałej współpracy.
Proponujemy przejęcie przez naszą firmę zadań drukowania oraz ich dostawę do Państwa firmy. Ustalenie i dopasowanie naszych usług, cen do Państwa potrzeb.
Uwolnij kolor - Twój biznes rysuje się kolorowo!
Prosimy o kontakt w sprawie stałej współpracy - druku cyfrowego

Podstawowe parametry naszej maszyny do druku cyfrowego:
Prędkość: do 50 stron na min A4 kolor
Formaty: A4, A3, A3+ (311x457mm) - maksymalny
Gramatura: od 64g/m2 do 300 g/m2
Języki drukarki: PCL 6c, Adobe PostScript3, Kontroler Efi Fiery + kalibrator kolorów.
Skanowanie dokumentów A4 do formatu PDF - 70 stron/min.
Certyfikaty: EPA Energy Star, Blue Angel.

Druk wielkoformatowy

 

Studio graficzne

Aby zapewnić przygotowanie graficzne prac dla naszych klientów na najwyższym poziomie:

- pracujemy z grafikami o dużym doświadczeniu i zdolnościach artystycznych, ich wieloletnia praktyka zdobywana od początku lat 90-tych zapewnia wysoki poziom estetyczny i zgodny z obowiązującymi standardami.
- Dysponujemy czterema stanowiskami graficznymi wyposażonymi w licencjonowane oprogramowanie firmy Adobe wersji CS3, a także Microsoft oraz Corel Draw X3.
- Posiadamy wieloletnie doświadczenie w zakresie fotoedycji oraz przygotowywania prac do druku wg. określonej specyfikacji technicznej.
- Profesjonalnie opracujemy katalogi, foldery, plakaty, gazetki firmowe, gminne czy ulotki.
- Opracowywanie reklam prasowych.
- Przygotujemy książkę standardów Państwa firmy. Opracujemy logo lub inny znak marki.

Zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszego doświadczenia.

Panel klienta

Panel klienta zawiera w swojej bazie prace oraz formularze klienta. Dzięki temu umożliwia wygodne i szybkie zamawianie powtarzalnych prac jak np. wizytówki czy papier firmowy orz przeglądanie istniejących dokumentów lub projektów w trakcie realizacji. W przypadku zainteresowania tą formą współpracy prosimy o kontakt z naszym biurem.

Fotografia

Do tworzenia zdjęć w naszych publikacjach korzystamy z najnowszego i najbardziej zaawansowanego sprzętu fotograficznego. Dla zapewnienia najwyższej jakości zdjęć używamy profesjonalnej optyki firmy Canon.

Jesteśmy w stanie wykonać dla Państwa zdjęcia o rozdzielczości 21 Mpix:
- obiektów budowlanych,
- przedmiotów,
- osób (portretów),
- zdjęć korporacyjnych,
- zdjęć macro,
- zdjęć do dokumentacji technicznej,
- reportaży na terenie kraju i zagranicą,
- sesji reżyserowanych.(Canon 1Ds Mark III, EF 24-70 f-2,8; EF 70-200 f-2,8; macro EF 100 f-2,8; 3x EX-580; EF-50 f-1,4)

Znaki firmowe

W ciągu kilku dni możemy dla Państwa wykonać niepowtarzalny znak firmowy, profesjonalnie zaprojektowany logotyp, zaczniecie nim Państwo firmować swoje działania, produkty czy usługi.

Logo to unikatowo skomponowana nazwa i forma graficzna w określonej kolorystyce. Jest niezbędnym elementem stanowiącym o tożsamości marki i jednocześnie jej wyróżnikiem. Logo to pewność i gwarancja dobrej perspektywy firmy.
Znaki handlowe to produkty naszej marki, które też wymagają profesjonalnie dobranego oznaczenia. Powinny łatwo zapadać w pamięć naszych klientów i być jak najbardziej kojarzone z naszą marką.
Naszym klientom proponujemy także odświeżenie dotychczasowych znaków lub ich powolną ewolucje, powolny proces zmiany, który nie zakłuci kontaktu z klientem i rozpoznawalności marki na rynku.

Zapraszamy do pracy razem z nami w kreowaniu Państwa graficznej przestrzeni działania - Waszych znaków firmowych!
Projektowanie stron WWW

Oferujemy profesjonalne tworzenie stron www dla firm i nie tylko. Witryna internetowa jest coraz częściej wiodącą formą pozyskania oraz utrzymania klienta. Dobrze zrobiona strona www w połączeniu z profesjonalnym logotypem ułatwia kontakt z klientem oraz buduje wizerunek firmy i marki. Przejrzyście zaprojektowana z estetyczną szatą graficzną, a przy tym wygodna w nawigacji witryna firmowa już od samego początku pomaga zdobyć nowych klientów.

Bardziej rozbudowane serwisy tworzymy w oparciu o systemy CMS (Systemy arządzania treścią) System CMS umożliwia dodawanie, usuwanie oraz edycję zawartości witryny w sposób niemal tak prosty jak edycja dokumentów w edytorze tekstu. Do administracji witryny wystarczy przeglądarka internetowa. Naszą ofertę kierujemy zarówno do klientów indywidualnych, jak i do firm.

Przykładowe realizacje:


PDF

PDF to format zamknięty pliku służący do prezentowania pracy graficznej wcześniej wykonanej w innym programie. Zamknięty oznacza tu nieedytowalny. Przeznaczony do głównie do drukowania i publikowania w internecie treści tekstowo-graficznych w wersji 9, także treści multimedialnych. Stworzony i promowany przez firmę Adobe Systems jako uniformat czyli format pliku, który docelowo ma zastąpić pliki starego typu np.: ps. czy eps. i jednocześnie zapewnić obsługę tego formatu przez jak największą ilość programów graficznych dostępnych na rynku. Służyć ma temu m. in. decyzja z 29 stycznia 2007 gdzie firma Adobe postanowiła w całości otworzyć format PDF i przekazać jego pełną specyfikację organizacji AIIM. Docelowo format PDF ma zostać opublikowany jako standard ISO.
Program służący do przeglądania plików PDF jest dostępny bez płatnych licencji i do pobrania ze strony www.adobe.com (program Acrobat Reader), natomiast oprogramowanie służące do edycji i tych plików jest płatnie.
Jako firma specjalizująca się w projektowaniu graficznym dysponujemy nezbędnymi programami by tworzyć jak i edytować dla Państwa potrzeb pliki PDF. Które są coraz bardziej popularne jako podstawowy standard nowoczesnego dokumentu.

Proponujemy m. in.:

- Tworzenie ofert i publikacji w formacie PDF (zarówno wersji do publikacji w internecie jak i do druku)
- Skanowanie, archiwizację dokumentów - wersję na papierze do PDF.
- Tworzenie formularzy w formacie PDF. przykład.
- Edycję już istniejących dokumentów PDF i ich ewentualną konwersję na inne formaty.
- Wyodrębnianie zdjęć i tekstów z plików PDF.
- Łączenie stron w jeden dokument i ich podział jak również impozycję.
- Tworzenie eBook

Format PDF jest zalecanym przez nas formatem do druku.

Zapraszamy do naszej drukarni on-line, gdzie ekonomicznie i szybko wydrukują Państwo nie tylko pliki PDF.

Outsourcing

Proponujemy przejęcie przez naszą firmę zadań drukowania oraz skanowania i archiwizacji wykonywanych w Państwa firmie.
Dysponujemy systemem druku cyfrowego firmy OCE o wysokiej jakości.

Oszczędności
Dzięki temu Państwa firma może sporo zaoszczędzić.
Koszty druku kolorowego na drukarkach laserowych są bardzo wysokie, a kiedy przychodzi nam wydrukować bardziej skomplikowaną pracę, lub większy nakład, zawsze zabraknie toneru lub osoby do wykonania tego zadania.
No i oczywiście czas! Nie mamy nigdy zbyt dużo czasu na taką zabawę z drukarką.
Nasze ceny nie są zależne od procentu zadruku kartki.

Jakość
Wysoka jakość druku, zaawansowany system kontroli zgodności koloru i stały serwis maszyny, zapewnia wysoką jakość naszych wydruków najnowszą technologią polimeryzowanego toneru.

Czas
Wysoka wydajność zapewnia nam szybkie realizowanie zleceń zwłaszcza dla klientów z Opola i okolic.

Zapraszamy do współpracy.

Ekologia

Polecamy druk na papierach ekologicznych wyprodukowanych w 100% z makulatury lub z jej domieszką - mniej uciążliwych dla środowiska.

Znak "przyjazny środowisku" zwany błękitnym aniołem (Umweltzeichen niem.)

W roku 1978 w Niemczech, prawie równolegle z ekoznakowaniem w Szwecji, wprowadzono znany dziś powszechnie znak, zwany błękitnym aniołem, przyznawany komisyjnie przez organ decyzyjny, jakim jest jury znaku ekologicznego. Znak ten wprowadzony z inicjatywy niemieckiego Urzędu Ochrony Środowiska jest znakiem narodowym, odnoszącym się do obszaru Niemiec, jednakże prawo do ubiegania się o ten znak mają producenci zarówno niemieccy, jak i zagraniczni. Jest to najstarszy znak ekologiczny, a organizacja systemu jego przyznawania może być uznana za wzorcową. Podczas kwalifikowania wyrobów do przyznania błękitnego anioła bierze się pod uwagę pięć kryteriów:

 1. oszczędność surowca (materiały, woda, energia)
 2. ograniczenie zanieczyszczeń (powietrze, woda, gleba)
 3. ograniczenie hałasu
 4. eliminację lub ograniczenie ilości odpadów i możliwość ponownego ich użycia
 5. ograniczenie substancji niebezpiecznych

Do otrzymania znaku wystarczy spełnienie jednego z powyższych kryteriów. Chociaż znak ten jest przyznawany przede wszystkim wyrobom, może być również przyznawany procesom wytwarzania. Wyboru kryteriów oceny i ustalenia standardów ekologicznych dokonuje zespół ekspertów. Znak zgodnie z umową jest przyznawany na pięć lat. W tym czasie wyznaczone instytuty wyrywkowo prowadzą kontrolę wymagań. Nadanie znaku poprzedza przeprowadzenie specjalistycznych ekspertyz stosownych do danego produktu lub grupy towarowej.

Dzięki znakowi błękitnego anioła system ten stał się powszechnie znany w niemieckim społeczeństwie. Obejmuje on około 80 kategorii produktów i ponad 4350 oznaczonych wyrobów z tysiąca przedsiębiorstw, z których 15% nie jest firmami niemieckimi. Dla wygody konsumentów niemiecki Urząd Ochrony Środowiska wydaje co roku specjalny katalog zawierający spis oraz charakterystykę produktów oznaczonych błękitnym aniołem.

Najważniejsze grupy wyróżnionych produktów to:

 • wyroby papiernicze z makulatury (papier toaletowy i ręczniki higieniczne, opakowania papierowe, koperty itd.)
 • wyciszone kosiarki ogrodowe (emisja hałasu poniżej 60 dB w najgłośniejszej fazie pracy)
 • rozpylacze typu "spray" bez zawartości freonów (lakiery do włosów, lekarstwa, środki impregnacyjne i dezynfekcyjne)
 • lakiery o minimalnej zawartości szkodliwych substancji (wytwarzane z niewielką ilością rozpuszczalników i bez niebezpiecznych metali ciężkich, takich jak ołów i kadm)
 • materiały powlekające, antykorozyjne o małej zawartości związków ołowiu i chromu
 • wyroby z odpadowych tworzyw sztucznych (meble, wykładziny podłogowe, pojemniki)
 • środki czyszczące na zimno, nieobciążające ścieków; pozwalają one na łatwe wyodrębnienie w zimnej wodzie pozostałości olejów i innych tłustych substancji, uniemożliwiając w ten sposób ich przedostanie się do ścieków
 • samochody osobowe zaopatrzone w urządzenia oczyszczające spaliny (potrójny katalizator, zmniejszenie ilości szkodliwych substancji w spalinach o 90%)
 • opony bieżnikowane - pozwalają zaoszczędzić energię i cenne surowce zużywane do produkcji nowych opon
 • butelki wielokrotnego użytku (stawiano tu jeden warunek - zapewnienie odbioru przez placówki handlowe)
 • artykuły, z których wyeliminowano azbest (np. okładziny hamulców i sprzęgieł samochodowych)

Jako uzasadnienie przyznania znaku są stosowane: oszczędność surowca, ograniczenie zanieczyszczeń, hałasu, odpadów i substancji niebezpiecznych. Kryteria przyznawania tego znaku są ustalane zespołowo, zgodnie z zaleceniami ICC. Rozważając nadanie znaku, bierze się pod uwagę następujące czynniki:

 • wybór wyrobu o najlepszej charakterystyce środowiskowej w danej grupie towarowej
 • analizę cyklu życia wyrobu z uwzględnieniem czynników niebezpiecznych dla środowiska
 • kryteria pomocnicze, do których należą bezpieczeństwo, wygoda i estetyka użytkowania

O popularności tego znaku świadczy ponad 4000 certyfikatów przyznanych w 75 grupach towarowych na wnioski 800 producentów. (źródło: www.odpady.org.pl)

 

DRUK ON-LINE

Aby przesłać plik do druku proponujemy uzgodnić parametry telefonicznie 77 4418393 lub wysłać zlecenie. Po otrzymaniu zlecenia pracownik drukarni skontaktuje się z Państwem. Następnie załadować plik poprzez nasz UPLOADER lub wysłać mailem na adres: offseton@offseton.com.pl

home | druk ofsetowy | druk cyfrowy | studio graficzne | ekologia | fotografia | logotypy | strony www | galeria
©2008 All Rights Reserved • Studio TOMATO •   • designer: websterdesign.eu